14. 06. 2024   O nás   Agility   Flyball   Frisbee   Sponzoři   Naši členové   Úspěchy   Akce   Fotogalerie   Video   Odkazy   Kurz

 


Lesní azylChata u KomorníkaVlčí doupěŠachový klub ve StrmilověJindřichohradeckovodlitniRomantikaUbytování velkých skupinChata na SamotěPronájem rekreačních objektůHotel ve StrmilověRybářstvíGambit

 
00.00.0000:

Zpět na úvodní stránku
Opus Dei

Kontaktujte nás:
agilitysezemice@seznam.cz

Předseda klubu:
Altová Zdeňka
mobil: 776 256 496

Člen výboru:
Novotná Renata KURZ
mobil: 606 357 981
agi.max@seznam.cz

Člen výboru:
Nováková Petra
mobil: 732 901 626


Ohlédnutí za 4. ročníkem Speciálu BŠO


Za krásného, téměř letního počasí se při již 8.ročníku závodů v agility HOP SEM – HOP TAM v Sezemicích 7.5.2011 uskutečnil 4.ročník Speciálu Bílých švýcarských ovčáků v agility.
Třetím rokem věnoval krásné poháry Klub bílého ovčáka.


Pro první tři oceněné byl připraven hodnotný balíček od jednoho ze sponzorů ( Lékárna u Svaté Anežky Pardubice ). Všichni účastníci pak obdrželi pamětní list a sáček dobrůtek pro čtyřnohé borce a nechyběli ani plyšoví bílí medvídci.


Co se týká účastníků letošního ročníku, dalo by se výstižně říci : Bylo nás pět ! Určitě to ale neubralo na kvalitě závodících týmů. Domácí barvy hájily tentokrát jen dvě dvojice :
Iveta Machatá a její dlouhosrstá fenečka Adél Voracious Miraja


a Ilona Vejtasová s krátkosrstou holkou Honney Mollie of Kim´s dream.


Na startovce poprvé chyběl účastník a vlastně zakladatel všech předešlých ročníků dlouhosrstý „obřík“ Frado Geronimo Elbigi. Fredíkovi je už devět let, a tak si užíval závody jako fandící pozorovatel spolu se svým mladým nástupcem Chesíkem.


Naopak absenci z loňska napravila krátkosrstá fena Banji Star z Ranče Montara se svojí paničkou Evou Jindrovou.


Loni totiž plnila mateřské povinnosti a už se všichni těšíme , že v příštím ročníku Speciálu uvidíme na parkuru souboj maminky a dcery, neboť panička už pilně připravuje jedno z loňských štěňátek. Samozřejmě nechyběla i velice úspěšná dvojka z předešlých dvou ročníků až ze vzdálené Plzně, a to krátkosrstý vysoký pes Quirinus Roma Miraja s Ivetou Hötzelovou.


A posledním závodícím týmem byla krátkosrstá fenečka Brangwen z Klubíčka se svojí paničkou Luckou Outerskou z Prahy.


A šlo se na to ! Dvojice rozhodčích – paní Podmolová a hospitující pan Pupík připravili na úvod pro všechny zúčastněné pěkný oříšek v podobě záludného Jumpingu ( parkur bez zónových překážek ).
První tým – domácí Iveta Machatá se svou Adél se bohužel diskvalifikovaly a stejný osud zanedlouho postihl i druhý domácí tým – Ilonu Vejtasovou s Mollie. Další dvojice – Lucie Outerská a Brangwen měla více štěstí a do cíle dorazila s jedním odmítnutím na trati, ale v pomalejším čase.
Tudíž ještě holky vyinkasovaly nějaký ten trestný bodík za čas. Ještě lépe se poté dařilo Evě Jindrové s Banji. Sice měly dvě chybičky na překážkách, ale rychlejším časem se ve výsledku dostaly před Lucii Outerskou s Brangwen. Ovšem úplně nejlépe tuto záludnou trať zdolala Plzeňská dvojice – Iveta Hötzelová s Quirinem, když z 37 týmů startujících v kategorii L, obsadili celkové krásné 5 místo v tomto běhu.

Dále byly na programu zkoušky, v nichž jsou závodníci rozděleni podle dosažených dosavadních výsledků do tzv.výkonnostních tříd od 1 do 3, přičemž nejlepší kategorie není 1, ale 3. A dostat se do výkonnostní kategorie 3 není opravdu v současné době nic lehkého. Naši „bíláčci“ jsou rozděleni takto :
V kategorii LA1 závodily 2 dvojice – Ilona Vejtasová s Honney Mollie of Kim´s dream, které ovšem tento parkur nevyšel a tým byl pro trojí odmítnutí diskvalifikován. Mnohem lépe se dařilo další dvojici, a to Ivetě Machaté a Adél Voracious Miraja, když si s jednou chybou holky doběhly pro bronzovou medaily.


V kategorii LA2 závodily také dva týmy, konkrétně – Lucie Outerská s Brangwen z Klubíčka. Tato dvojice s jedním odmítnutím na trati a pomalejším časem, za který byl nějaký ten trestný bodík navíc obsadila z 25 startujících 14 místo. Druhá dvojice – Eva Jindrová a Banji Star z Ranče Montara dopadla ještě lépe, když s jednou shozenou tyčkou a pěkným časem skončila na 8 místě z 25.
A konečně musím napsat, že vlastně historicky prvním bílým ovčákem, který se probojoval do elitní kategorie LA3 je Quirinus Roma Miraja se svojí paničkou Ivetou Hötzelovou. Rozhodčí, ale pro tuto kategorii postavili pěknou zákeřnost a ze 4 závodících týmů doběhl pouze jeden a Quirinus to bohužel nebyl.

Po odběhnutí zkoušek a vzniklé přestávce na přestavbu parkuru na poslední závěrečnou část pro všechny týmy už společnou, tedy OPEN ( parkur se zónovými překážkami ) proběhlo ještě hromadné focení všech bíláčků.


A pak znovu hurá do boje.
Bohužel první dvojici na trati , domácí Ivetě Machaté s Adél se nedařilo a byla diskvalifikována. Další domácí tým dopadl trochu lépe, když se dvěma odmítnutími a nějakým tím trestným bodíkem za překročení standardního času byl klasifikován na 20 místě z 37 startujících. Další závodníci – Lucie Outerská a Brangwen vyrobila na parkuru jednu chybu a taktéž vyinkasovala trestné body za pomalejší čas a obsadila tak 18 místo z 37. Poté dvojice Eva Jindrová s Banji měla sice dvě shozené tyčky, ale pěkným časem předstihla Brangwen a holky skončily na krásném 10 místě z 37. A poslední startující tým – Iveta Hötzelová se svým Quirinusem zaběhl opravdu úžasně. Nejen, že neměli žádnou chybu na parkuru, ale ani neměli žádný trestný bodík za čas a tím dosáhli na úžasné 2.místo , a to podotýkám, že z 37 startujících v kategorii L ! Opravdu klobouk dolů, když bez trestných bodů skončily jen dva tými L !


Tudíž výpočet pořadí do Speciálu BŠO ze součtu běhů Jumping a Open byl letos opravdu jednoznačný. Je velká škoda, že se nedařilo dvěma domácím týmům. Páté místo tedy obsadil tým – Iveta Machatá a Adél Voracious Miraja, čtvrtá byla dvojice Ilona Vejtasová s Honney Mollie of Kim ´s Dream. A medailová místa patří hostujícím týmům : Třetí příčku obsadila Lucie Outerská a Brangwen z Klubíčka, stříbrná medaile patří Evě Jindrové s Banji Star z Ranče Montara a vítězové 4. Ročníku ( a určitě zasloužení ) jsou Iveta Hötzelová a Quirinus Roma Miraja.


4.ročník Speciálu Bílých švýcarských ovčáků je tedy minulostí a můžeme se těšit na případný další a doufejme, že se najde více odvážných bíláčků , kteří přijedou změřit své síly nejen mezi sebou, ale i v porovnání s ostatními plemeny. Letos díky výsledkům hlavně vítězné dvojice ze Speciálu se bíláčci v konkurenci superrychlých borderek určitě neztratili !

Doufejme, že se účastníkům i divákům u nás líbilo a jako tečku ještě přidávám fotogalerii jedné z účastnic Speciálu , a to Lucie Outerské :

Fotečky bíláčků ZDE

Jaké byly speciály BŠO ? Aneb lední medvědi v akci :-)
Nahlédněte  1. Speciál BŠO   2. Speciál BŠO   3. Speciál BŠO

Speciální VTÍPEK pro Speciál BŠO :-)-D

Jdou dva lední medvědi (táta a syn) po severním pólu. Najednou se zastaví a
syn se zeptá: "Tatí, opravdu jsme lední medvědi?" "Jo, jsme lední medvědi,"odpoví
otec. "A nejsem já třeba medvídek koala?" "Ne, nejsi medvídek koala." "A nejsem
třeba grizly?" "Ne, nejsi ani grizly." Tak jdou zase dál a za chvíli se zase
zastaví a malý medvídek se ptá: "A tatí, nejsem třeba panda?" "Ne, nejsi
medvídek panda." A jdou zase dál. A za chvíli : "A tatí! Vážně jsem lední medvěd?" "Jo,
jsi lední medvěd. A proč se pořád tak blbě ptáš?" "No, protože mi je zima jako prase."


Celá tisková zpráva | Počet komentářů: 1689 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

  Novinky:


Něco málo pro dobrou náladu - vtípky


  Diskuse:

  Kalendář:
<<  Červen  >>
PoÚtStČtSoNe
     1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

  Anketa:
Na závodech agility jako cenu za vítězství já a můj pes uvítáme nejraději:

Poháry
3124 (3124 hl.)
Hračky
2355 (2355 hl.)
Pamlsky
2353 (2353 hl.)
Granule
2259 (2259 hl.)
Věcné ceny
2345 (2345 hl.)

Celkem hlasovalo: 12436


[CNW:Counter]