26. 06. 2022   O nás   Agility   Flyball   Frisbee   Sponzoři   Naši členové   Úspěchy   Akce   Fotogalerie   Video   Odkazy   Kurz

 


Lesní azylChata u KomorníkaVlčí doupěŠachový klub ve StrmilověJindřichohradeckovodlitniRomantikaUbytování velkých skupinChata na SamotěPronájem rekreačních objektůHotel ve StrmilověRybářstvíGambit

 
00.00.0000:

Zpět na úvodní stránku
Opus Dei

Kontaktujte nás:
agilitysezemice@seznam.cz

Předseda klubu:
Altová Zdeňka
mobil: 776 256 496

Člen výboru:
Novotná Renata KURZ
mobil: 606 357 981
agi.max@seznam.cz

Člen výboru:
Nováková Petra
mobil: 732 901 626


ROK 2007, aneb tak nějak to bylo.

Výsledků ze závodů je obrovské množství. A tak jen stručná rekapitulace roku 2007, aby to snad nevypadalo, že jsme nikde nebyli a nic nedělali. Opak je totiž pravdou!

Leden 2007
Nový rok začínáme na Krakatitu 003, na halových závodech. Celou zimu nesněžilo a pár dnů před odjezdem nachumelila spousta sněhu, což trochu komplikovalo náš příjezd. Ale pak už bylo vše jak v pohádce. Venku Ladova zima, uvnitř haly teplíčko, ubytování bez chybičky.
Pak následovalo na radnici v Sezemicích vyhlašování Sportovce roku 2007 z řad mládeže. Oceněny byly z našich Kačka, Ilča a Kristýna. Ceny předával olympijský vítěz, sezemický Martin Doktor.

Únor 2007
2.1.2007 se narodil Lenky cotonek Tedík, celým jménem Brutus Chundelaté štěstí.
Holky se byli podívat v Praze na Dog Dancing Show Prague Acana 2007 na Letné. Je to vyhlášená soutěž tance se psem. A prý se bylo nač koukat.
17.-18.2.2007 Kladno a holky s beardedkama, nebo teda s celou smečkou. Charlie se prý choval, jako kdyby překážky nikdy neviděl, to ta zimní přestávka. A Lenka měla žně, vyhrála co se dalo.

Březen 2007
Krakatit 004 opět ve Svatoňovicích, tentokrát na blátě, ale naštěstí opět v hale.

Duben 2007
9.4.2007 Velikonoční Beránek - pěkné závody ve sportovní hale. A bylo to opravdu na Velikonoční pondělí.
14.4.2007 o Cipískův pohár Jičín- výprava čistě holčičí, nepočítám-li psí kluky. Poník Freďák zde vybojoval svou první medaili a na tu se nezapomíná.
21.4.2007 Dubenec zkoušky a paralelní závod ve slalomu.
28.4.2007 Nový Svět
Máme nové červeno-bílé dresy a moc nám to sluší :-) Za dotaci od města Sezemice si dopřáváme nákup nového ÁČKA, které si chválí hlavně mrňousové, guma je příjemná na malé tlapičky.

Květen 2007
5.5.2007 Rychnovský Rarášek s obrovskými poryvy větru, laťky a malí psi lítali skoro vzduchem. Veterinární přejímka proběhla bez problémů. Pamatuji, že jeden rok byl v Rychnově tak pečlivý pan veterinář, že měřil psům i teplotu, a hádejte kde. To bylo něco na Bastina, to si ještě na něj nikdo nedovolil, ale nakonec jsme to tenkrát přežili.
12.5.2007 Zlatý hřeb roku, naše závody - 4. ročník HOP SEM-HOP TAM. Něco jako, když se říká před Kristem a po Kristu, tak my řikáme před závody a po závodech. Obrovské přípravy a pak málem krach kvůli počasí. Byla i přestávka, při které byla dána šance těm nahoře se vybouřit a vyfoukat. Dostali rozum a my to doběhali. Vše dopadlo jak mělo a snad se u nás i líbilo. Šot z našich závodů se objevil ve večerních zprávách TV NOVA, jsme slavní :-)
19.5.2007 Lanžov - dvoudenní závody na koupališti v kempu. Organizovala je Markéta Snopková a spol. My ze Sezemic jsme pomáhali, kde se dalo. Až se nás lidi ptali, jestli jsou Sezemice někde u Lanžova. To ty dresy, byli jsme k nepřehlédnutí. Všichni se divili, že je nás tam tolik. Sluníčko zkoušelo kolik vydržíme a tak jsme se pekli a pekli. Bára se hárala a kluci / Max a Charlie / totálně neběhali. Ploužící se pes na parkuru s úplně vygumovanou hlavou, to je jeden z nejhorších AGI zážitků.
26-27.5.2007 Rozkoš závody + kvalifikačky na MS, EP, IMCA. Eliška s Et a já s Maxem jsme byli na kvalifikačkách a byl to nejhorší maraton, jaký jsem zažila. 6 těžkých běhů za den v obrovském vedru a super konkurenci. Ostatní z našich běhali na vedlejším parkuru a viděli jsme se pořádně až večer.

Červen 2007
3.6.2007 Jediný společný výlet roku 2007 - Toulovcovy maštale. Něco jako procházka Rájem. Pršelo, ale nám to nevadilo. Byla to opravdu super vycházka. Akce se zúčastnilo 18 lidí a 19 psů, což mluví za vše. Zbytek, co se nevejletoval, byl na závodech v Třeboni. Rodinné závody s pěknými cenami.
9.6.2007 Žernov Rýzmburk - dvoudenní závody, na kterých jsme ozkoušeli nově zakoupený gril a hlavně se sem datuje Petry domácí chleba, který je výborný. Chvílemi světe div se konkuroval i masu. Taky vzpomínám na večerní evakuaci stanů, když nám bylo řečeno, že ze starých kaštanů padají rády větve. A co teď riskovat, že nás v noci něco bací?
10.6.2007 První Hornoředická výstava psů, kterou pomáhala organizovat Lenďa od Tedýska. A tak část nás byla v Rýzmburku a zbytek na netradiční výstavě, kde předváděli i agility.
11.6.2007 Vystoupení pro téměř 90 dětí ze školky Sezemice. Tolik mrňousů pohromadě jsem ještě neviděla. Šli ve dvojstupu a byla jich řada přes celej cvičák. Smáli se, tleskali, bylo to moc pěkné i pro nás.
16.6.2007 Vystoupení na Sezemickém fotbalovém hřišti v rámci oslav 780 let města.
22-24.6.2007 Intercanis, MVP a závody agility v jednom. Vystavovali i závodili Lenka se Zdenou. Spali v přívěsu na cvičáku a dodnes je jim prý záhadou, jak se tam se všemi psy nebo spíš psicemi vešli.
30.6.2007 Kostelecké agility na krásném cvičáku, kam určitě rádi vyrazíme znovu.
Eva Ježková s Krišpínou ještě nevyjeli na agility závody, ale za to vyhráli norovací zkoušky,a tak myslivcům spadla čelist, agiliťačka je trhla na plné čáře. Hlavně, že jim ze začátku byly k smíchu, paní tak ne, netleskejte, nekřičte. To je zlozvyk z chválení při agility.
Tento měsíc jsme měli také premiéru na Dostihovém závodišti v Pardubicích, kdy jsme předváděli agility přímo v dostihové dráze před hlavní tribunou.

Červenec 2007
5.-6.7.2007 Jihlavské dvoudenní závody, na kterých Kačka s Ronem vyhráli co se dalo. A co se nedalo, to vyhrál Maxík :-) Na tyhle závody, které jsou trochu z ruky jsme jeli s Andrýsovejma, Lenkou a Zdenou.
14.7.2007 Nový Svět Dvůr Králové n/L., mimo agility i nahánění krav a koupání se v potůčku a držení palců Kačce, která byla tento víkend v Belgii.
13.-15.7.2007 Belgie Ostende, Kačka splnila kvalifikační kritéria a jela do Belgie. Po peripetiích s cestou a autobusem, který jim byl v Německu zabaven se dostali na místo a pro ČR zde děti a junioři vyhráli spoustu medailí. Kačka v dětech vyhrála Jumping a celkově získala pro ČR 3.místo. Takže obrovská radost.
28.7.2007 Jaroměř- tradiční závody, ovšem s netradičním zážitkem. Bíglové tolikrát počůrali tunel, že musel být změněn parkur a kategorie medium běhala znova. Asi to bylo háravkama a přírodě se poručit jak vidno nedá. Pan Spolek se chytal za hlavu, že teda tohle ještě nezažil. Marťa s Terinkou tu vyhrály jumping, byly to jejich druhé závody. Zuzka s Bennym byla jen o 0,06s "pomalejší". Celkově na těchto závodech Sezemáci vyhráli co se dalo - aneb: "Séééééééézemice! Kdo je více!!!"
Na cvičák přichází Zuzka Slánská s jezevčičkou Anetou.

Srpen 2007
5.-12.8.2007 LVT Větřkovice, kterého se účastnila velká část našich. Petra, Zuzka,Eva,Marťa,Lenka a Zdena. Podrobný článek jste určitě četli. V téměř stejném termínu proběhl i LVT v Žamberku, kde se " výcvikovali" Žekovi a Burianovi s buldočkama.
16.8.2008 Karelačka Asinka má také štěňátka a tak bude mít cotonek Tedík o zábavu postaráno. Na první pohled vypadají jak malé borderky :-)
17.-18.8.2007 Žamberk páteční zkoušky a den na to závody. Závodní premiéru zde měla Bára se Zdenou a fakt jim to šlo.
22.8.2007 Borderce ET se narodilo 10 AGI miminek a jedna holčička zůstane doma.
25.8.2007 O pohár Purina Pro Plan Jičín. V Jičíně bylo jako již tradičně pěkně a pěkné ceny. Když tedy pomineme ten jeden úžasný rok, kdy jsme se topili v blátě.
26.8.2007 V. Mistrovství ČR bearded colií a naše účast v podobě tří chlupáčů. Amálka, Andělka a Bára. Andělka získala krásné 2. místo a titul vicemistra Agility BC.
30.8.2007 Ve vrhu choďáčků Lenky Metelkové se narodil mimo jiných i malý Nexík, kterého si berou Ráďa s Marťou.

Září 2007
1.9.2007 Vysoké Mýto s tradičně výbornou kuchyní a paní rozhodčí Pánkovou.
7.-9.2007 Koně v akci a naše třídenní vystupování mezi hromadou koní a diváků. Vyčerpávající, ale pěkný víkend, podrobný článek opět na www.
9.9.2007 Prostějov, závody trochu z ruky, ale Lenka se Zdenou rádi vyráží i dál, okouknout konkurenci.
8.9.2007 Nymburk závody.
15.-16.9.2007 MR ČR Žamberk, fotbalové hřiště, tedy poprvé MR ne na koberci, ale na trávě. Paní rozhodčí přijely až z Finska. Za nás běhal Petr s Žekem, já s Maxem, Kačka s Ronem a Lenka s Roxy.Jediný kdo doběhl oba běhy v jednotlivcích byl Petr s Žekem. Ale ani my ostatní jsme na tom nebyli špatně, ale DIS je kolikrát dřív, než si stačíte něco pomyslet.
A aby nebylo adrenalinu málo, tak jedna hladová vosa štípla IIču do jazyku a byla z toho cesta na pohotovost. Bylo nám pěkně ouzko.
22.9.2007 Nový Svět Dvůr Králové n/L. a svoji premiéru si zde užívaly Bára s Bafčou. Součástí závodů byl i agility cross s přírodními překážkami a závody se protáhly do hodně pozdních hodin.
29.9.2007 Klubové závody v Sezemicích. Petr Andrýs jako pan rozhodčí a my všichni vyhecovaní více než na závodech opravdových. Nešlo o nic a přece o všechno.Boj o vítězství jak má být. Všichni jsme si to užili. Zuzka s kavalírkama byla na výstavě a tak, aby nebyla smutná, že o klubovky přišla, přivezl jí Renýsek V1 CAJC.

Říjen 2007
25.10.2007 Lence Matuškové, nebo teda spíš Andělce se narodil vrh C, tři černé beardedčí holčičky, které se mají čile k světu. Cácorku si nechá Lenka a Cecilku si bere Zdenka k Charlimu a Báře.
28.10.2007 MR mládeže v Třeboni. Za nás nastoupila sestava Kristýna a Tjabo, Kačka a Ron , Eliška a ET a Ilča a Dolly. Domů jsme přivezli titul vicemistra LA juniorů, který získali Kristýna a Tjabo.
Pak následovalo ještě vystoupení na závodišti, na ST Legeru, před Velkou pardubickou, kde nám diváci rozšlapali látkový tunel a box na flyball :-( A také byly brigády, kdy jsme na čtyřikrát natírali šílenou černotou služebákům plot. Kdo nebyl, o hodně přišel.

Prosinec 2007
1.-2.12.2007 Halové závody Hradec Králové Zlatá překážka. Obrovská hala, ve které si umím představit i MR. Zároveň šlo i o poslední závody tohoto roku. Opravdu důstojné rozloučení se závodní sezonou. V součtu MA3 získali Kačka s Ronem třetí místo a Maxík splnil třetí ZK do trojek a tak je A3 Max. Petře pan Spolek řekl, že lední medvědi mají běhat někde úplně jinde. A Lenka Metelková měla závodní premiéru s Rokym a Chenou. Má o tom hezké povídání na www. První závody jsou první závody. Prožil jsme si to každý a hezky se na to s odstupem, zdůrazňuji s odstupem, vzpomíná. Protože ten den je Vám hrozně. Eliška zde socializovala malé borderčata.
Marťa s Terinkou trávili tento víkend v Rakousku a doslova sbírali CACe a CACIBy.


Ještě nakonec musím napsat o každém něco, co mě tak utkvělo.

Zdena se " zbláznila" a nadělila si pod stromeček malou Cecilku. A já myslela, že bude z beardetek vyléčená :-) a ona toho česání nemá dost.
Lenka Matušková už sama říká, že těch psů má skoro hodně. Umíte si představit všechny holky dvakrát denně do vany? Vím o čem je řeč, mám to doma v bledě modrém, menším a míň chlupatém teda v součtu.

Petra s Fredem plánují historicky první Speciál ŠBO - ledních medvědů, převlečených za psy, aby mohli běhat agility, který budeme pořádat při našich závodech. A je hlavní vyjednavač na závodišti. Povídala, že už se asi v klidu na žádné dostihy nepodívá, že už bude do smrti jen organizovat vystoupení.

Kristýna s Tjabem ušli neskutečný počet kilometrů a snad jim to vydrží i nadále.

Zuzka od kavalírků nám udělala krásné PF, plakátky a brožurku, a to získat od nás fotky je úkol téměř nadlidský, co si nevyfotíte, to nemáte :-)

Kačka tajně doufá, že se jí povede vysvědčení na gymplu a pořídí si k babičce pejska, protože k nám domů už to opravdu nejde.

Mirek s Andýskem si budou užívat běhání a nás všechny bude prohánět, abychom se také neflákali. Bude mě zásobovat parkury, nápady a přípomínkami, abychom snad neusli na vavřínech. Pořád je, jak říká, co zlepšovat.

Jířa s Enzíkem Ferari plánuje zájezd na Pohár plemen do Maďarska, tak budeme držet palce našemu nahatýmu prckovi.

Eliška s Et budou nadále trhat rychlostní rekordy a my budem zvědaví na malou Agátku.

Bára s Bafinkou, těm se to " běhá", když jsou ve smolíkách, ale musí se snažit, aby maminka Snopková nehubovala.
A malej Tomášek nás bude zase zvát do kavavánu.

Žekovi si už snad konečně koupí toho druhého psa, no psa oni budou mít stejně nějakého pidi. Ale jinak Žeka uběhají. Ilona pravila, že buď na dovolenou nebo psa, tak z toho se už Petr asi nevykroutí :-)

Eva se snad s Kryšpínou už taky ukáže na cvičáku. Evi, nezapomeň, že Petra to s tím závoděním myslí vážně!

Ilča s Molinkou budou mít závodní premiéru a hned na Speciálu ŠBO.

Lenka Metelková bude šířit díky své aktivitě agility mezi choďáky, Petra mezi švýcaráky, holky mezi beardedkami a to by v tom byl čert, že by to byla v LA samá bordera.

Marťa si snad dá lepší pozor a už bude jezdit opatrně. Neznamená, že když Terinka běhá jak blázen, že ty musíš jezdit příkopama. Ráďo, koukej nám ji pohlídat.

Dana od Coletky je babičkou, tak už jí nebude prohánět jen borderteriérka, ale i Matýsek.

Zuzka plánuje malé jezevčíky od Anetky a také bude pořizovat vysněné štěňátko, holčičku Jack Russela.

Růženka s Korzárkem půjdou do dvojek. Už se těšíme na logopedické okénko. Růženky SKRRRRRRRRRRRRZ je nepřeslechnutelné.

Lenďa si užívá Tedýskovi radosti z běhání, protože Asinka jí dokázala, když chtěla, pěkně pozlobit.

No a na konec naše TV hvězda Edii, který mi málem vypadl. Ten bude dál zkoušet co Pája s mamkou vydrží. Zatím tak nějak remízují, ale Edií to nevzdává, to bíglové nedělají.

A já si dávám závazek, že si budu závody užívat a poznámky psát průběžně, aby toho pak nebylo tolik najednou.Renata

Celá tisková zpráva | Počet komentářů: 1736 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

  Novinky:


Něco málo pro dobrou náladu - vtípky


  Diskuse:

  Kalendář:
<<  Červen  >>
PoÚtStČtSoNe
  1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30    

  Anketa:
Na závodech agility jako cenu za vítězství já a můj pes uvítáme nejraději:

Poháry
2254 (2254 hl.)
Hračky
1693 (1693 hl.)
Pamlsky
1659 (1659 hl.)
Granule
1592 (1592 hl.)
Věcné ceny
1647 (1647 hl.)

Celkem hlasovalo: 8845


[CNW:Counter]