Speciál BŠO v AGILITY – 1. ročník – 10.5.2008 Sezemice

Autor: administrator <mf21(at)seznam.cz>, Téma: Akce, Vydáno dne: 13. 05. 2008

Za pěkného slunečného počasí proběhl v sobotu 10.5.2008 historicky 1.ročník Speciálu bílých švýcarských ovčáků v agility uspořádaný jako součást závodů 5.ročníku HOP SEM-HOP TAM v Sezemicích u Pardubic, sponzorovaný společností CANDY.

Sešla se zde čtveřice odvážných průkopníků. Za domácí Agility Sezemice: Frado Geronimo Elbigi s Petrou Novákovou a Honney Mollie of Kim´s Dream s Ilonou Vejtasovou. Dvojice hostů: Banji Star z Ranče Montara ze ZKO Javorka Česká Třebová s Evou Jindrovou a Karen Victory Donnevara z KK Blansko s Martinou Veselou.

Jako první se běžel Jumping – tedy závod bez zónových překážek, který se nejlépe z bíláčků povedl Fredovi a na druhém místě se usídlila Banji z České Třebové. Bohužel, jak Molča, tak i Karen se diskvalifikovaly.

Druhé byly na pořadu zkoušky, ale ty se do speciálu nezapočítávaly, neboť Moly a Karen závodí ve výkonnostní kategorii LA1 a Fred a Banji v kategorii LA2. Ale pro informaci, jak to bíláčkům šlo: V LA1 byla Karen 7. z 15 a Molča bohužel nedoběhla, ale podotýkám, že to byl její úplně první start na oficiálních závodech (chyběla pověstná troška štěstíčka a k tomu se samozřejmě přidala i nervozita paničky). V LA2 (které složitostí spíše připomínalo LA3 a více...) se lépe dařilo Fredovi, který z motanice na trati vyběhl 5. místo z 12 a Banji se bohužel diskvalifikovala. O složitosti trati svědčí i fakt, že doběhla pouze polovina startovního pole.

Posledním během a druhým, který se započítával do speciálu, bylo AGILITY. Nejdříve odběhly dvě fenky z LA1. Molča se nešťastně diskvalifikovala na poslední (!!!) překážce, ale Karen běžela dobře a za pěkný běh si ve své kategorii LA1 dokonce vysloužila pohár za první místo! V kategorii LA2 Banji doběhla pěkně a Fred doplatil na fatální chybu své paničky, která v závěru parkuru zapomněla na tunel a tím se diskvalifikovala. Touto osudovou chybou rázem z prvního místa v průběžném pořadí bylo celkové třetí místo.

Takže, jak to celé dopadlo? První speciál se spolehlivě vyrovnanými výkony vyhrála Banji Star z Ranče Montara ze ZKO Javorka s Evou Jindrovou, druhé místo si hodnotnějším během v AGILITY zasloužila Karen Victory Donnevara z KK Blansko s Martinou Veselou, na třetí spadl Frado Geronimo Elbigi z Agility Sezemice s Petrou Novákovou a čtvrté místo obsadila (při svém úplně prvním startu) Honney Mollie of Kim´s Dream z Agility Sezemice s Vejtasovou Ilonou.

Závody se dle všech zúčastněných líbily, tak snad další rok opět nashledanou v Sezemicích, "Bíláčci"! Samozřejmě ve větším počtu :-) A dle uvedených výsledků je vidět, že se BŠO v konkurenci černobílých superrychlých a ztřeštěných borderek určitě neztratili!