Frisbee

Autor: administrator <mf21(at)seznam.cz>, Téma: Frisbee, Vydáno dne: 10. 06. 2007

Psi si hrají rádi, a proto vám na těchto stránkách chceme představit "psí hru" zvanou FRISBEE. Většina psů si hru s frisbeem neboli létajícím talířem zamiluje a snaží se pro jeho získání udělat cokoliv.

V České republice je tento druh psího sportu téměř neznámý, ale například v USA je velmi oblíbený a má tam neuvěřitelnou téměř 30 let dlouhou tradici.

Co to vlastně FRISBEE je?
- Psovod hází psovi letající talíř (-disk), který má pes za úkol chytit ještě ve vzduchu a co nejrychleji ho donést zpět pánovi. Disk se může házet různými způsoby, v různém úhlu se zemí, po větru či proti větru. Rozdílné je i vysílání psa. Psa může vysílat člověk, který mu disk hazí nebo člověk jiný.
Tento sport se hodí zejména pro temperamentní psi s velkým zájmem o aport. Narozdíl od agility má stejnou výhodu jako např. flyball - pro člověka nemusí být tak fyzicky náročný.

Filozofií frisbee je zábava pro psa a jeho pána. Je to sport, u kterého se člověk a pes společně baví a tím se mezi nimi prohloubuje vztah. Frisbee (=discdog) posiluje důvěru psa, zvyšuje jeho rychlost a obratnost. Správně vedená hra Frisbee přispívá k tělesnému i duševnímu rozvoji psa. Je to perfektní zaměstnání pro psa - pomáhá vybít přebytečnou energii (pes běhá, skáče, chytá - "loví").